Eleaf IStick
Der er dém, der ikke kan få power nok... - Og så er der alle os andre, der vil have det hele ! - Og det får vi hér !
Eleaf iStick 30W har et 2200 mAh integreret batteri. Batteriet oplades super let med det medfølgende mini-USB kabel, som fastgøres i bunden af batteriet. Det smarte ved dette er at du kan benytte moddet som pass-through og vil du dampe, mens den lader; ja, så gør du da bare det !.
Med Eleaf iStick kan du vælge at køre på Volt (2.0-8.0V) eller på Watt (5.0-30.0W). Alle indstillinger er tilgængelige via tre tydelige knapper ved displayet. Her kan du skifte mellem Volt og Watt samt indstille outputtet. Endvidere viser displayet hvor stor Ohm modstand din brænder / tank har. Moddet er perfekt til dig som ønsker mere power og valgmulighederne som et MODS giver dig, men som stadig gerne vil kunne have det i lommen.
Den vigtigste opgradering ved iStick 30W er, at den kan køre med en SUB-Ohm tank. Med disse kan du opnå en bedre smag og nikotinudskillelse, samt en fyldigere damp.
Detaljer :
- 2200 mAh integreret batteri (oplades via micro USB)
- Variabel Watt fra 5W - 30W
- Variabel Volt fra 2V - 8V
- Klar og tydelig OLED display
- 5 kliks on / off funktion
- 510 fjederstyret tank-connection
- 10 sekunders cut off beskyttelse
- Op/ned knapper kan nu låses
- Atomiser-kortslutnings beskyttelse (Skærmen vil vise "Atomiser short")
- Beskyttet mod for lav Volt. Når batteriet når under 3.3V, vil skærmen vise "Lock", og det er tid til genopladning
- Du kan oplåse lav-Volt beskyttelsen. Din iStick begynder at virke igen allerede ved 3.65V
- Advarsel ved lav batterikraft. Når batteriet når ned under 10%, vil power-symbolet på skærmen blinke
- Kan bruges med Atomisere fra 0.4 - 4.0 Ohm
- Passthrough: Damp mens du oplader
- Størrelse - L: 32.5mm x B: 23mm x H: 77mm.